Daniel Wellington

Daniel Wellington

Arkadaşlar merhaba,

Erken yeni yıl hediyem Daniel Wellington saatim ile ilgili tecrübelerimi paylaşmak istiyorum sizlerle.

Daniel Wellington

Detaylara girmeden önce belirtmek isterim ki, siz de kendinize veya sevdiklerinize yılbaşı hediyesi almak isterseniz www.danielwellington.com/tr/ sitesinden “yemekvekitap” kodunu kullanarak yılbaşı indirimlerine ek %15 indirim fırsatından yararlanabilirsiniz.

Saatle ilgili en göze çarpan özellik kayışları. Birçok farklı yapıda ve modelde kayış seçenekleri var. Bu da size hareket kolaylığı sağlıyor. İster spor kıyafetinizle ister takım elbisenizle kullanabileceğiniz birçok farklı renk seçeneği sizi kombin derdinden kurtarıyor.

Dikkat çeken diğer bir özellik de saatin içinde saniye çubuğu olmaması. Benim için bu özelliğin en iyi yanı saatin tam bir sessizlik içinde çalışması. Bazı geceler sırf bu ses yüzünden saatimi çıkardığımı bilirim. Ayrıca saniye olmaması saate ayrı bir güzellik katmış bence.

Saatin özelliklerinin yanında hikayesini de paylaşmak isterim.

Daniel Wellington saatlerinin kurucusu Filip Tysander, eskimiş NATO kayışları olan eski dönemlere ait tarzda saatler kullanmayla ilgili özel bir düşkünlüğü olan İngiliz bir beyefendi ile tanışır. Bu beyefendinin adı da Daniel Wellington’dır tabi ki. Bu tarzdan etkilenen Filip, kendi saat serisini oluşturmaya karar verir. Değiştirilebilir kayışlara sahip klasik tasarım, geniş yelpazede bir görünüm sunmaktaydı. Birkaç yıl sonra bugün, bu tasarım hala Daniel Wellington’ı bu denli özel kılan unsurların önemli bir parçasıdır.

Daniel Wellington saatleri sadece NATO kayışları değil birçok farklı kayış seçeceği sunuyor.
Aşağıda hem çeşitleri hem de özellikleriyle kayış seçenekleri yer alıyor. İsterseniz inceleyebilirsiniz. (Bu bilgiler www.danielwellington.com/tr/ sitesinden aynen alıntılanmıştır.)

“NATO KAYIŞLARI

NATO kayışları, 1970’lerde İngiliz donanması tarafından kullanılmaya başlansa da ondan beri uzun bir yol almıştır. Zaman ötesi bir renk kombinasyonlarıyla dolu bir yelpazede her bir kayış değiştirilebilir olup her biri farklı bir şey ifade etmektedir.
Hangisini kullanacağınızın seçimi size ait olup her türlü dış giyime, ortama ve moda göre değiştirebilirsiniz. Size haftanın her günü farklı bir saat yaratma olanağı tanır.

DERI KAYIŞLAR

Saatlerin her biri, onları eşsiz kılan değiştirilebilir kayışlara sahiptir. Deri kayışlar hakiki deriden olup kahverengi ve siyahın şık tonlarında ve gümüş veya rose altın kaplamalı kilit ile mevcuttur.

HASIR ÖRGÜ KORDON

Ustalıkla örülmüş hasır kordon, yumuşaklığı ve hafifliğiyle, saatin bileğinizde rahatça durmasını sağlar. Paslanmaz çelikten üretilen örgü kordonun boyu bileğinize göre kolayca ayarlanabilir ve gümüş, rose gold veya siyah mat kaplama seçeneklerine sahiptir.

HER ORTAM İÇİN UYUMLU BİR SAAT.

Bir Daniel Wellington saat, şüphesiz her ortam için uyumlu bir saattir. İster smokinli bir etkinliğe katılıyor, ister bir tenis maçı yapıyor veya bir sahil kulübünde güneşin tadını çıkarıyor olun; Daniel Wellington sizin için güzel bir eştir.
Saatlerin tamamının kadranları özel olarak tasarlanmış ve geliştirilmiş olup onlarla birlikte sipariş edebileceğiniz ince NATO kayışlarla veya deri kayışlarla mükemmel uyum içindedirler. Kayışların tümü değiştirilebilir olduğundan, size haftanın her günü farklı bir saate sahip olma olanağı tanır.”*

*www.danielwellington.com/tr/

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir