Gaaveci – Bodrum

Gaaveci Bodrum

Gaaveci Bodrum

Arkadaşlar uzun bir aradan sonra tekrar merhaba. Tatilin rehavetine kapılıp uzun bir süredir paylaşım yapamadım. Yediklerimiz ve okuduklarımız birikti. Çok güzel mekanlar gezdik, çok güzel kitaplar okuduk. Zaman buldukça hepsini paylaşacağım.

Gaaveci Bodrum

Öncelikle, geç de olsa, Bodrum’da keşfettiğimiz bir mekandan başlamak istiyorum. Bildiğiniz gibi kahveyi seviyoruz, gittiğimiz yerlere bile kahve makinamız ve ekipmanlarımız ile gidiyoruz. Hal böyle olunca güzel kahve yapan mekanları da arayıp bulmaya çalışıyoruz. Yıllardır Bodrum’a her gelişimizde güzel bir kahveci arayışımız hüsranla ve Starbucks sırasında son buluyordu. Ama bu sefer böyle olmadı. Sonunda aradığımızı bulduk ve “nitelikli kahve” yapan, üçüncü nesil bir kahveci keşfettik. Tabiri caizse sokak sokak, dükkan dükkan gezip, sora sora bulduk.

Yerimize oturduğumuzda sevgili @bodrumluculuk ‘un da tavsiyesini alınca doğru yerde olduğumuzu anladık. (Bu arada Bodrum’la ilgili merak ettikleriniz varsa @bodrumluculuk ‘u takip ederseniz, Bodrum’la ilgili bir çok bilgiye ve güncel etkinliklere ulaşabilirsiniz. )

Gaaveci Bodrum

@gaavecibodrum Kumbahçe Mahallesi Cumhuriyet Caddesi üzerinde yer alıyor. Sahil kenarında çok güzel taş bir bina hemen gözünüze çarpıyor. Dekorasyonu da hemen kendini belli ediyor. Mekan Bodrum Kalesi manzaralı ve önünde kendine özel bir plajı var. Biz mekanı merakla incelerken işletme müdürü (kendi tabiriyle işletmenin herşeyi) Hüseyin Bey bizi karşılıyor. Kendisi sıcakkanlı ve ilgili birisi, bütün sorularımıza sabırla ve nezaketle cevap veriyor. Öncelikle mekanı geziyoruz. Daha önce de bahsettiğim gibi mekan çok güzel bir taş yapı. Öğrendiğimiz kadarıyla mekan açılalı birkaç ay olmuş, içeride hala yapılacak işler var ama şimdiki haliyle bile çok güzel. Hüseyin Bey bizi şu anda kullanılmayan üst kata davet ediyor ve ileride workshop yapmayı planladıkları bir salonu gösteriyor bize. Salon geniş ve ortasında büyük bir masa var. Konuştukça ve gördükçe anlıyoruz ki, @gaavecibodrum bir kahve evi olmaktan öte farklı bir vizyonla bakıyor olaya.

Zaten daha sonra tanışma imkanı bulduğumuz Adil Bey ile de konuştukça farklı ticari plan ve hedeflerini öğreniyoruz ve bu bakışlarını takdir ile karşılıyoruz ama ticari sır kapsamında olduğunu düşündüğümüz bu bilgileri şimdilik sizlerle paylaşamıyoruz maalesef 🙂 Adil Bey İstanbul’da büyük bir firmanın sahibi ve yıllarca da orada yaşamış. Bir çok kişinin hayali olan Bodrum’a yerleşmek fikrini gerçekleştirmiş ve ailesini de alıp Bodrum’a taşınmış. Kendisi konuya hakim, iş bilen bir ticaret adamı, bunun yanında bir o kadar da nazik bir beyefendi.

Gaaveci Bodrum

Gelelim kahvelere. Kahveler, Ankara’da bulunan Sedirkent Kahvecilik tarafından @gaavecibodrum için kendi isimleri ile özel olarak hazırlanıyor. @sedirkentkahve ‘yi biz de bu sene mayıs ayında yapılan Coffee Carnaval’da ziyaret etmiştik, zaten kahve ile ilgilenenler ve Ankara’da olanlar biliyorlardır. Biz oradayken asıl barista yoktu ama onun yerine bakan ve daha çok kokteyller ile ilgilenen Özay Bey yaptı kahvelerimizi. Özay Bey de yıllarca İstanbul’da birçok ünlü mekanda barmen olarak çalışmış ve Bodrum’da iş imkanı yakalayınca İstanbul’un keşmekeşinden ve kargaşasından kendini kurtarmış. Kokteyller ve alkollü içecekler ile ilgili tecrübelilerini de beraberinde getirmiş. Bar kısmına baktığımız zaman, kahve likörleri ve Hibiki 12, Maker’s Mark gibi viskileri görünce daha da iyi anlıyoruz. Viski demişken buradan viski hakkında Türkiye’nin en iyi bloğu olan @meleklerin_payi ‘na selamlarımızı iletelim. Bu arada sevenler için ithal bira da bulunduruyorlar. Aslında daha önceleri büyük bir koleksiyonları varmış ama herkesin bildiği üzere ülkemizde yaşanan tedarik sorunu bu ideali şimdilik daha küçük çapta devam etmek zorunda kalmalarına neden olmuş.

Gaaveci Bodrum

Kruvasan sevenler için sabahları sıcak kruvasan çıktığını ve ayrıca Chia Puding servisi olduğunu da belirtelim, ilgilileri eminim çok sevinecektir.

Gaaveci Bodrum

Ayrıca gündüz mekanın plaj kısmında yer alan şezlonglar akşam yerlerini minik masalara bırakıyor, yani Gaaveci, mum ışığında içkilerinizi Bodrum Kalesine doğru yudumlayabileceğiniz romantik bir mekana dönüşüyor. Her haliyle keyifli.

Gaaveci Bodrum

Son teşekkürümü de mekanın sosyal medya ve reklam işleri ile ilgilenen Can Bey’e @canuzaras etmek istiyorum. @gaavecibodrum da tanıştığımız herkes gibi o da çok nazik ve ilgiliydi.

Özetle bizim Bodrum’daki iyi kahve arayışımız @gaavecibodrum ile artık son buldu. Siz de kahve seviyorsanız ve Bodrum’a geldiğinizde güzel bir mekanda, harika bir manzaraya karşı kaliteli içecekler içmek istiyorum diyorsanız, @gaavecibodrum ‘u ziyaret etmelisiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir