Coffee Craft Town – Ankara/Ümitköy

Gittiğim mekanların içinde tam anlamıyla “keşif” olarak tanımlayacağım bir mekan varsa o da, Ankara’daki 3. dalga kahvecilerin en yenilerinden, Coffee Craft Town’dır. Çünkü daha mekan açılmadan, hazırlıklar devam ederken tanışma fırsatı bulduk. Ne de güzel olmuş ki bu güzel mekanda bu güzel insanlarla tanışmışız. Bu tanışma bize kendimizi evimizde hissettiğimiz, kendimizi bir parçası gibi hissettiğimiz bir yer kazandırdı. Detaylarına aşağıda sırasıyla değineceğim.

Öncelikle mekana değinmek gerekirse, tasarım ve mimarisi çok güzel. Modern, şık ve bir o kadar da sıcak. Sarının tonlarıyla ve bir çok güzel objeyle donatılmış mekanda sizi türlü türlü kedi figürleri karşılıyor. Camekanlı alanı ve güzel bahçesi mekana ayrı bir ferahlık katıyor. Mekanın bu kadar başarılı bir şekilde hazırlanmasının arkasında yatan sebebi sonradan öğreniyoruz. Mekanın sahiplerinden Selin Hanım bir mimar ve bu işi kendi firması Wedesign’da aktif olarak yapıyor. Wedesign ise Ankara’da bulunan herkesin bildiği çok ünlü mekanların mimari ve dekorasyon işlerini yapan bir firma. Zaten hikaye de biraz buradan başlıyor. Yıllardır kendine ait butik bir mekan açmak isteyen Selin Hanım, başka firmalar için bu işi yaptıkça hayaline bir adım daha yaklaştığını hissediyor ve kaçınılmaz olanın içinde buluveriyor kendini. Ne de iyi yapmış böyle bir mekan açarak diyoruz, kahvesi, mekanı ve muhabbeti ile herşey çok güzel olmuş.

Bu arada kahvelerinin çok güzel olduğunu söyledik ve diğer her şeyin olduğu gibi bunun da bir sebebi var tabi. Kahvelerin başarısının arkasındaki isim ise, mekanı ve sahiplerini tanımamıza vesile olan, Mustafa Güneş. Mustafa Bey Ankara’da kahve aleminde herkes tarafından bilinen bu işin duayeni olan bir isim. Kendisi için ilerde ayrı bir yer ayıracağım, çok farklı ve ilgi çekici bir hikayesi var ve izin verirse bunu herkesin daha detaylı bilmesini isterim. Mustafa Bey’i tanıyanlar mekandaki kahvelerin neden bu kadar güzel olduğunu zaten anlamıştır. Ama bir lezzeti ne kadar anlatırsak anlatalım, tecrübe etmedikten sonra hep eksik kalacaktır. Onun için gelin siz de deneyin ve ne demek istediğimizi anlayın.

Mekandan ve kahvelerden bahsettik, ne kadar güzel olduklarını anlattık ama yazımı bitirmeden mekanı işleten iki hoş bayandan da bahsetmek istiyorum. Selin Hanım’ı az çok tanıttık ama mekanı beraber işlettikleri Tandan Hanım’dan da bahsetmek isterim. Şen kahkahaları ve yüzünden eksik olmayan tebessümü ile mekana ayrı bir hava katıyor Tandan Hanım. Kendisi uzun yıllar dershanecilik yaptıktan sonra Selin Hanımla aynı olan hayallerini bu gerçekleştirmek için beraber yola çıkıyorlar ve aslında daha şimdiden bu işi başarmışa benziyorlar.

Coffee Craft Town bizim için çok özel bir mekan oldu ama bu bizden değil mekandan kaynaklanan bir durum. Siz de mekana gidip, sahipleri ile tanışıp, kahvelerin ve keklerin tadına baktıktan sonra eminim aynı düşünceleri paylaşacaksınız. Biz artık her mekanda  CCT’daki standartı arıyoruz ama ne yazık ki çoğu zaman bulamıyoruz.

Hiçbir mekan için daha önce bu kadar uzun yazı yazmamıştım. Ayrıca iyi mekanlar için uzun yazı yazmak daha zor bence. Çünkü iyi olan herşeyi kolayca dile getiremeyebiliriz ama kötü olanda rahatsız eden göze batan o kadar çok şey olur ki yazdıkça bitmez.

Buraya gelip bu deneyimi yaşarsanız, demek istediklerimi daha iyi anlayacaksınız. 

Mutlukent Mah. 1946. Sok. No:1 Ümitköy/Ankara

0312 236 34 10

Coffee Craft Town
Coffee Craft Town
Coffee Craft Town
Coffee Craft Town
Coffee Craft Town
Coffee Craft Town
Coffee Craft Town
Coffee Craft Town
Coffee Craft Town
Coffee Craft Town
Coffee Craft Town
Coffee Craft Town

 

“Coffee Craft Town – Ankara/Ümitköy” için bir cevap

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir