Bodrum Bodrum Bi Büyük – Çayyolu/Ankara

Alacaatlı’da bulunan ve açılalı daha bir sene bile olmamış, nispeten yeni bir mekan olan, @bodrumbodrumbibuyuk ‘ü ziyaret ettik.

Bodrum Bodrum Bi Büyük

Kendimizi tam da ismindeki gibi Bodrum’da hissettiren, Salı akşamımızı Cumartesi akşamı havasında geçirdiğimiz bir yer oldu @bodrumbodrumbibuyuk. Tabi ki bunda mekanın sahibi Argün Bey ve işletmecisi Eren Bey’in güzel ve samimi sohbetlerinin de etkisi büyük. Mekan genel anlamda, nazik çalışanları ve seçkin misafirleriyle nezih bir ortam sunuyor size. Müşteri profiline çok dikkat eden, her isteyenin kolayca girip oturamadığı, seçici bir mekan burası. Sanırım bu yüzden mekanın müşterisi çoğunlukla kadınlardan oluşuyor. Özellikle iç mekanda, sahne önünde, eğlenmeye gelen gruplar için masalar var. Bu masalar sürekli dolu ve insanlar gönlünce eğleniyor. Bu Yunan adalarındaki tavernaları anımsatan eğlence ortamı, dışarıdaki yarı kapalı alanda oturduğumuz halde bizi bile neşelendirdi. Bütün bu havanın oluşmasında mekanın sahibi Argün Bey’in Bodrumlu olması ve Eren Bey ile kendisinin sahip olduğu yılların tecrübesi çok etkili bence. Bu arada Argün Bey ve Eren Bey’in çocukluk arkadaşı olmalarından dolayı aralarındaki uyum ve güven de genel işleyişe yansımış.

Bodrum Bodrum Bi Büyük
Narlı Levrek Izgara

Yemeklerin detayına geçmeden önce belirtmeliyim ki burası sadece bir balık lokantası değil. Özellikle eğlenmeye gelen gruplar çok olduğu için sanırım, tavuk ve köfte seçenekleri de mevcut. Balık olarak da genelde levrek türevleri üzerinde çalışıyorlar ama arada istisnalar da oluyormuş. Zaten fix menü şeklinde çalışıyorlar. Yakın zamanda gerçekleştirecekleri planlarında çok daha fazla balık ve deniz ürünü çeşitleri ile yeni bir sunum tarzı getireceklermiş. Şimdilik detay veremiyoruz ama bir sonraki ziyaretimizde bunu da sizlerle paylaşabiliriz.

Bodrum Bodrum Bi Büyük
Balık Kokoreç

Gelelim yiyeceklere. Öncelikle mezelerden başlamak istiyorum ama nasıl başlasam nasıl bitirsem bilmiyorum. Daha önce yediğim mezeleri hiç bu şekilde ve bu kadar beğenerek yememiştim. Özellikle mezelerdeki fesleğen dokunuşu en basit mezeleri bile farklı bir boyuta taşımış. Deniz börülcesi, yoğurtlu semiz ve kızartma, fava ve atom çok güzeldi ama onlar zaten hep severek yediğim mezelerden. Bunların yanında gelen levrek marini ilk defa bu kadar severek yedim. Normalde çok tercih etmem hatta çekinerek tadına bakarım ama bu sefer sildim süpürdüm. Aynı şekilde Girit ezmesini de hep çok severim ama fesleğenle bambaşka bir hal almış. Fesleğeni bonkörce kullanmaları salataya bile ayrı bir tat vermiş.

Bodrum Bodrum Bi Büyük
Levrek Marin
Bodrum Bodrum Bi Büyük
Girit Ezmesi

Mezelerden sonra arasıcak olarak kiremitte balık kokoreç geldi. Mezelerle zaten yükselmişken bir de bu lezzet keyfimizi katmerledi resmen, çok beğendim.

Bodrum Bodrum Bi Büyük
Atom
Bodrum Bodrum Bi Büyük
Deniz Börülcesi

Her şey günlük ve taze olduğu için sırayla geliyor. Ana yemeğin gelmesi 21:30’u buluyor, mekan da zaten 19:30’da açılıyor.

Bodrum Bodrum Bi Büyük
Yoğurtlu Semiz
Bodrum Bodrum Bi Büyük
Fava

Dediğim gibi mekanda şu an için balık yemekleri levrek üzerine. Levrek şiş ve narlı levrek ızgara bulunuyor. Biz narlı levrek denedik. Pürüzsüz güzel bir yemekti ama mezeler ve balık kokoreç aklımda ve damağımda daha çok yer etti.

Bodrum Bodrum Bi Büyük
Kiremitte Helva

Bu kadar balığın üzerine helva yemesek olmazdı. Helvayı bu sefer biraz farklı yedik ama. Kiremitte erimiş ve üzeri yanık bir şekilde geldi helvamız.

Rakı balık yapalım, keyifli bir akşam geçirelim derseniz @bodrumbodrumbibuyuk bunun için doğru adres.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir