Amelie’s Garden Succulent & Coffee – Ankara/Şili Meydanı

Ankara’da son zamanlarda açılan 3. dalga kahvecilerden olan Amelie’s Garden’daydık. İlk açıldığı günden beri gitmek istediğimiz bir mekandı ama neredeyse iki ay sonra ziyaret etme imkanı bulabildik. Özellikle sukulent konsepti bizde ayrı bir merak uyandırmıştı. Zaten mekanın sahipleri daha önceleri de sukulent işiyle uğraşmaktaymışlar. Sanırım bir zaman sonra kahveci açmaya karar vermişler ve en iyi yaptıkları işleriyle de özgün konseptlerini oluşturmuşlar. Açıkçası bu sonuca kendilerinden değil de internette yaptığım araştırmalardan ulaştım. Çünkü mekan sahipleriyle ne yazık ki pek iletişim kuramadık. Bulunduğumuz saatte neredeyse bizden başka kimse olmamasına rağmen kahvelerimizin hazırlanması bile epey zaman aldı. Sosyal medya hesaplarından gördüğümüz ve çevreden duyduğumuz kadarıyla tam tersi şekilde sıcak kanlı bir karşılama beklerken böyle bir durumla karşılaşmamızı, bir seferlik bize denk gelen talihsiz bir durum olarak değerlendirmek istiyorum.

Mekana ulaşmak çok kolay aslında ama ilk sefer olduğu ve mekanın girişinde herhangi bir tabela da olmadığı için biraz zorlandık. Kızılay istikametinden gelirken Kuğulu Park kavşağından sağa dönüp Kavaklıdere Caddesi’ne girdiğinizde sola doğru kıvrılan yolda Güneş Sokak’ın hemen girişinde solda sarı çerçeveleri göreceksiniz.

Amelie's GardenGiriş

Mekana girdiğinizde sizi her tarafa yayılmış saksılar, sukulentler ve türlü türlü yeşillikler karşılıyor. Kendinizi adeta bir botanik bahçesinde hissediyorsunuz ve huzur doluyorsunuz. Yeşilin tonları gözlerinizi ve ruhunuzu dinlendiriyor. Ayrıca mekanın tasarımı ve sürekli çalan jazz müzikler kendinizi  daha iyi hissettiriyor. Mekana girip bir kaç adım attıktan sonra sağ tarafta kahvelerin ve hamur işlerinin yer aldığı barı görüyorsunuz. Böylelikle siparişinizi verdikten sonra rahatça yerinize yerleşebiliyorsunuz.

Amelie's GardenAmelie’s Garden İç Mekan

Kahvelerimizin hazırlanması biraz zaman alsa da beklediğimize değdi. Kahvelerimizi beklerken dolu dolu duran ve bize “gel gel” yapan pasta reyonuna göz atmak istedik. Kahvelerimizin yanına seçmek istediğimiz ürünlere bakarken sorduğumuz sorulara cevap alamamamız dolayısıyla karar veremedik ve elimiz boş dönmek durumunda kaldık maalesef. Ama reyonda bulunan Mama’s Bojniak Börek kartları ürünlerin en azından bir bölümünün buradan geldiğini anlamamıza yetti.

Amelie's Garden“Gel gel” yapan pasta reyonu

Kahvelerinizi yudumlarken veya bitirdikten sonra arkada bulunan atölyede beğendiniz sukulentleri farklı tasarımlı saksılarınıza istediğiniz gibi yerleştirebiliyorsunuz. Bu işlemleri yaparken de size yol gösterip yardımcı oluyorlar. Biz zaman kısıtından ve atölye dolu olduğundan sadece hediye ettikleri sukulentleri alıp gitmekle yetindik ama ilgisi ve vakti olanların çok keyifli vakit geçireceğine eminim.

Kısacası mekan, konsept, kahveler, müzikler her şey çok güzeldi. Bunların dışında beklentimizin çok altında, istemediğimiz bir muamele ile karşılaşmamızı tekrar bizim şanssızlığımız olarak değerlendirmek istiyorum ve bir şans daha vermeyi düşünüyoruz; yazıyı da bu duruma göre güncelleyeceğim. Eğer yakınlardaysanız veya uzak bile olsanız merak ediyorsanız kesinlikle gidip görmeniz gereken bir yer.

Amelie's Garden
Atölyeden

 

Atölyeden

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir